kolarstwo triathlon bieganie wyścigi

Konstantinos to grecki sportowiec, którego celem jest ściganie się w Kona. Rozmawia z Sundried o dumie, jaką odczuwa, ścigając się dla swojego kraju.

Czy zawsze byłeś w sporcie?

Tak, uprawiam sport od dziecka. Ścigałem się po raz pierwszy na 5 km, gdy miałem 13 lat - i wygrałem! Wtedy zakochałem się w bieganiu i zdecydowałem, że chcę zostać zawodowym sportowcem. Od tego czasu reprezentuję reprezentację Grecji w biegach przełajowych przez ponad 11 lat.

Jak trafiłeś do triathlonu?

Decyzja o przystąpieniu do triathlonu podjęta została przez moich przyjaciół; przekonali mnie, żebym do nich dołączył i bardzo mi się to podobało!

Jaki był Twój ulubiony wyścig do tej pory i dlaczego?

Moim ulubionym wyścigiem w Grecji jest „Costa Navarino”. To ciężki wyścig.

A twoje największe osiągnięcie?

Moim największym osiągnięciem był udział w Mistrzostwach Kraju w 2010 roku. To był wyścig na torze na 3000 metrów i ukończyłem go w czasie 8:15:34 i zająłem 1 miejsce.

Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek zdarzyć jakieś katastrofy wyścigowe / Twój najtrudniejszy wyścig?

W mojej karierze miałem kilka szalonych chwil, od zjechania pod prąd w wyścigu do zderzenia z samochodem.

Jakie są Twoje cele?

Moim marzeniem jest ściganie się na Mistrzostwach Świata Ironman w Kona.

Jakiej rady chciałbyś otrzymać przed rozpoczęciem rywalizacji?

Aby dobrze się bawić i dobrze się bawić! Kiedy bierzesz udział w mistrzostwach krajowych, biegasz dla swojego kraju, a to może wywierać na ciebie dużą presję. Więc powiedziałbym, ciesz się każdą chwilą, zanim stanie się poważna.