Szokująca porażka braci Brownlee na Igrzyskach Wspólnoty Narodów 2018

Bracia Brownlee zmierzyli się z szokującą porażką w wyścigu triathlonowym Commonwealth Games 2018, gdy Szkocki Marc Austin zdobył brąz, a Henri Schoeman z RPA wywalczyć sobie wspaniałe miejsce, aby zdobyć złoto. Po raz pierwszy brytyjski triathlete pobił zarówno braci Brownlee w głównym wyścigu triathlon w 10 lat.

Brownlee bracia szok pokonać Commonwealth gry 2018 tweets

To może być szok dla żadnego z braci Brownlee, aby dotrzeć na podium w tak ważnym wyścigu, ale nadal będą mieli szansę nadrobić to w sobotnim wyścigu drużyn sztafet mieszanych.

Ważne jest również, aby pamiętać, że w tym momencie, bracia Brownlee zostały wyścigi w triathlons na dłuższych dystansach, z Alistair Brownlee osiągnięcia fenomenalne zwycięstwo po oszałamiającym występie w Ironman 70.3 Dubai w lutym. Ten wyścig był triathlon sprint i tak obecnie nie braci najsilniejszy wyścig. Obaj bracia również narzekają na urazy nóg utrudniające ich trening, a mokre warunki w dniu wyścigu spowodowały, że mieli problemy z najlepszymi.

W efekcie Alistair zajął 10. pozycję, a Jonny zajął 7 miejsce. To był jednak trudny wyścig, z ostrą konkurencją, ponieważ Alistair ukończył tylko minutę i sześć sekund za zwycięzcą.